PREDCHÁDZAJÚCA STRÁNKA
10 rokov súťaže - štatistika
10 years of the contest – summary


Témy / Theme:

  • 1997 – Moja najmilšia rozprávka / My Loveliest Fairy-Tail
  • 1998 – Deti a príroda / Children and Nature
  • 1999 - História v mojom rodnom meste / History in My Native Town
  • 2000 - Tradičné remeslá / Traditional Crafts
  • 2001 - Ex libris pre moju knižnicu / Ex libris for My Library
  • 2002 - Môj sen / My Dream
  • 2003 - Ex libris pre moju rodinu / Ex libris for My Family
  • 2004 - Cirkus a divadlo / Circus and Theatre
  • 2005 - Môj najúžasnejší zážitok / My most Amazing Experience
  • 2006 - Svetové vynálezy / World Inventions
Porota / The Jury:

Predseda/Chairman: Viktor Chrenko
Blanka Votavová, Karol Felix, Eva Úradníková, Janka Michalková, Helena Pekarovičová,
Mária Tomšíková, Erich Baranovič, Lýdia Haladová, Radka Mončeková.

Počet účastníkov / The number of participants: 11 388

Počet súťažných prác / The number of entries: 13 562

Počet ocenených detí / The number of awarded children: 564

Súťažné práce prišli z / The entries were obtain from:

Argentína /Argentina: Caňada Seca, General Villegas, Pueyrredon, Sant Antonio, Santa Eleodora, Santa Regina - 6
Belgicko / Belgium: De Panne - 1
Bielorusko / Belarus: Brest, Minsk - 2
Česká republika / The Czech Republic: Boskovice, Hranice, Milevsko, Praha - 4
Čína / China: Haian, Peking / Beijing, Shenzhen, Tianjin, Wenzhou - 5
Estónsko / Estonia: Elva, Kambja, Kórvekula, Nóo, Tartu - 5
Chorvátsko / Croatia: Čabar, Čepin, Durmanec, Koprivnica, Marina, Opatija, Osijek, Rijeka, Sesvete, Vukovar, Zadar, Zagreb, Žrnovo - 13
India / India: Ahmedabad, Hyderabad - 2
Litva / Lithuania: Panevežis, Vilnius - 2
Macedónsko / Macedonia: Skopje, Štip - 2
Maďarsko / Hungary: Tata - 1
Mexiko / Mexico: Jalapa - 1
Nemecko / Germany: Munchen - 1
Poľsko / Poland: Chlopice /Dobkowice?/, Krakow, Oswieczim, Žary - 4
Rumunsko / Romania: Tulcea - 1
Rusko / Russia: Kačkanar, Lakinsk, Novouralsk, Staryj Oskol, Vladikavkaz, Vladimir, Volgograd - 7
Slovinsko / Slovenia: Črnomelj, Dobje pri Planini, Golnik, Jesenice, Komenda, Kranj, Lesce, Ljubljana, Luče, Maribor, Podvelka, Radovljica, Semič, Slivnica pri Celju, Slovenj Gradec, Slovenske Konjice, Vodice, Vransko, Žalec - 19
Srbsko / Serbia: Bačsky Petrovec, Beograd, Hložany, Jánošík, Kikinda, Kulpín, Padina, Pivnica, Selenča, Stará Pazova, Subotica - 11
Sri Lanka / Sri Lanka: Giragama – Pilimathalawa - 1
Slovensko / Slovakia: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bojnice, Bojničky, Bratislava, Brezová pod Bradlom, Čadca, Červeník, Divín, Dobšiná, Dolné Vestenice, Dolné Zelenice, Drahovce, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Dvorníky, Fiľakovo, Gelnica, Handlová, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Horná Ves, Humenné, Ilava, Jaslovské Bohunice, Kežmarok, Kľačany, Kolárovo, Košice, Ladce, Leopoldov, Levice, Levoča, Liptovský Hrádok, Ľubochňa, Lučenec, Madunice, Martin, Michalovce, Nemšová, Nitra, Nová Dubnica, Nové mesto nad Váhom, Pezinok, Piešťany, Pliešovce, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Pukanec, Rajec, Rajecká Lesná, Rakovice, Revúca, Rimavská Sobota, Senica, Sereď, Skalica, Smolník, Sobrance, Spišská Belá, Stropkov, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Štúrovo, Trakovice, Trebišov, Trenčín, Trenčianske Teplice, Trnava, Trstená, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľké Ludince, Veľký Krtíš, Veľký Lapáš, Vráble, Vranov nad Topľou, Vrbové, Zeleneč, Zlaté Moravce, Zvolen, Želiezovce - 87

20 štátov, 175 miest z Európy, Ázie a Južnej Ameriky. / 20 states, 175 cities from Europe, Asia and South America.

Počet spolupracovníkov - učiteľov, knihovníkov, rodičov, priateľov / The number of cooperators - teachers, librarians, parents, friends: nespočítateľný / innumerable !

Hlavný organizátor do roku 2003: Mestská knižnica v Hlohovci
Hlavný organizátor od roku 2004: Občianske združenie EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC – Od kníh k osobnostiam Hlohovca

Spoluorganizátori / Co-organizers:
Mestský úrad /Town Hall, Mestské kultúrne centrum – KNIŽNICA / Municipal Cultural Centre – LIBRARY, Vlastivedné múzeum / Homeland Museum, Základná škola na Kopernikovej ul. / Elementary School Kopernikova st., CVČ Dúha, Jednota dôchodcov na Slovensku, Klub filatelistov / Club of Philatelists Hlohovec, Mestská knižnica / Municipal Library  Želiezovce, Miestna knižnica / Local Library Bratislava – Petržalka, Zemplínska knižnica / Zemplínska Library Gorazda Zvonického Michlovce, Novohradská knižnica /Novohradská Library Lučenec. Veľvyslanectvá Slovenskej republiky v Slovinsku, Chorvátsku a v Belgicku / Slovak Embassies in Slovenia, Croatia and Belgium. Školská knižnica základnej školy / School Library of Elementary School Ob Dravinji Slovenske Konjice, Slovenia, Knižnica /Library Medveščak Zagreb, Croatia, Mestská knižnica / Municipal Library Tartu, Estonia, Národné komisie pre /National commissions for UNESCO Slovenia, Croatia, Detská umelecká galéria /Children´s Art Gallery Celje, Slovenia.
A mnoho ďalších / And many others.

Sponzori / Sponsors: UNESCO, Johannes Gerstäcker Verlag GmbH Nemecko / Germany, honorárny konzul SR v Chicagu / Honorary consul of Slovak republic in Chicago Thomas Klimek Ward, Slovenská komisia pre UNESCO / Slovak Commission for UNESCO, Ministerstvo kultúry SR / Ministry of Culture of the Slovak Republic, Ministerstvo školstva SR / Ministry of Education of the Slovak Republic, Trnavský samosprávny kraj / The Selfgoverning region of Trnava, Mestský úrad /Town Hall of Hlohovec, Vydavateľstvo / Publishing House SOFA, Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA / International House of Art for Children BIBIANA, Literárne informačné centrum / Centre for Information on Literature, www.markiza.sk, Mestská knižnica Želiezovce, Československá obchodná banka, Ľudová banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, VUB banka, SHS prepress Bratislava, Johnson and Johnson, Bekaert, a.s., Zentiva, a.s., Limosa, s.r.o., Ignis, s.r.o., Ambrozia, s.r.o., Amos, s.r.o., CWS, s.r.o., Food Farm, s.r.o., Agrofinal, s.r.o., Acom Drgoň, MIDO Music Production agency, Geodetická odborná kancelária – Ing. Lošonský, Pavol Tutura – Restaurants Jašter and Hotel Jeleň, Vydavateľstvo / Publishing House J. Urminský jr., Copy Effect T. Dolník, poľnohospodárske družstvá / Cooperative farms in Hlohovec and v Siladice, Richard Soják, poisťovňa /insurance company Kooperatíva, a.s., Alena Gogová, Miro Hrnčár – Keramika / Ceramics Koplotovce.

TOP

 Designed and created by AMANET © 2004 - All rights reserved EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC ©  2004