PREDCHÁDZAJÚCA STRÁNKA
Víťazné práce súťaže
EX LIBRIS HLOHOVEC
roku 2005

Ročník: 9
Téma: "Môj najúžasnejší zážitok"
Počet účastníkov: 1605
Počet súťažných prác:  
V užšom výbere: asi 800 prác
Na výstavu vybraných: asi 400 prác
Súťaže sa zúčastnili deti z:  Belgicka, Bieloruska, Českej republiky,
  Číny, Estónska, Chorvátska, Indie, Litvy, Macedónska, Maďarska, Poľska, Ruska, Slovinska, Srbska a Čiernej hory, Srí Lanky a 31 miest Slovenska.
Porota:  Viktor Chrenko - predseda,
  Blanka Votavová - akademická maliarka, Karol Felix - akademický maliar,
Eva Úradníková, Jana Michalková, Helena Pekarovičová
 

Kategória základných škôl – návrhy ex libris:
  1. Fazekas Izabella, Subotica, Srbsko a Čierna Hora
  2. Kulov Aslan, Vladikavkaz, Rusko
  3. Macurová Simona, ZŠ Rozkvet, Považská Bystrica, Slovensko
    Pahovnik Rahela, Luče, Slovinsko
KLIK ! KLIK !
 1. Izabella Fazekas, 13 rokov
     Subotica, Srbsko a Čierna Hora
 2. Aslan Kulov, 14 rokov
     Vladikavkaz, Rusko
KLIK ! KLIK !
 3. Simona Macurová, 13 rokov
     Považská Bystrica, Slovensko
 3. Rahela Pahovnik, 14 rokov
     Luče, Slovinsko

Kategória základných škôl – ex libris:
  1. Fiedlerová Katarína, ZŠ Okružná, Michalovce, Slovensko
  2. Qian Yu Mo, Wenzhou, Čína
  3. Želinská Veronika, ZŠ Okružná, Michalovce, Slovensko
    Réti Máté, Tata, Maďarsko
KLIK ! KLIK !
 1. Katarína Fiedlerová, 15 rokov
     Michalovce, Slovensko
 2. Qian Yu Mo
     Wenzhou, Čína
KLIK ! KLIK !
 3. Veronika Želinská, 12 rokov
     Michalovce, Slovensko
 3. Máté Réti, 14 rokov
     Tata, Maďarsko
 

Kategória základných umeleckých škôl – návrhy ex libris:
  1. - - - -
  2. Vojtková Michaela, ZUŠ J. Kresánka, Bratislava, Slovensko
  3. Péterová Anamária, ZUŠ Lučenec, Slovensko
    Jenčíková Zuzana, ZUŠ Michalovce, Slovensko
KLIK ! KLIK !
 2. Vojtková Michaela, 12 rokov
     Bratislava, Slovensko
 3. Péterová Anamária, 12 rokov
     Lučenec, Slovensko
KLIK !
 3. Jenčíková Zuzana, 14 rokov
     Michalovce, Slovensko
 

Kategória základných umeleckých škôl – ex libris:
  1. - - - -
  2. Jamnická Alexandra, ZUŠ Lučenec, Slovensko
  3. Schlosserová Zuzana, ZUŠ Banská Bystrica, Slovensko
    Halčinová Mária, ZUŠ Spišská Belá, Slovensko
KLIK ! KLIK !
 2. Alexandra Jamnická, 13 rokov
     Lučenec, Slovensko
 3. Zuzana Schlosserová, 12 rokov
     Banská Bystrica, Slovensko
KLIK !
 3. Mária Halčinová, 12 rokov
     Spišská Belá, Slovensko
 

Cena Slovenskej komisie pre UNESCO:
  • Csizmadia Laura, Subotica, Srbsko a Čierna Hora
  • KLIK !
         Laura Csizmadia, 15 rokov
         Subotica, Srbsko a Čierna Hora
     

    Cena predsedu Trnavského samosprávneho kraja:
  • Gdovinová Jana, Milevsko, Česká republika
  • KLIK !
         Jana Gdovinová, 13 rokov
         Milevsko, Česká republika
     

    Cena primátora mesta Hlohovec:
  • Maskaľová Zuzana, ZŠ Okružná, Michalovce, Slovensko
  • KLIK !
         Zuzana Maskaľová, 15 rokov
         Michalovce, Slovensko
     

    Cena predsedu poroty Viktora Chrenka:
  • Kozubová Markéta, Boskovice, Česká republika
  • KLIK !
         Markéta Kozubová, 14 rokov
         Boskovice, Česká republika
     

    Cena členky poroty Blanky Votavovej:
  • K Venkatesh, Hyderabad, India
  • KLIK !
         K Venkatesh, 12 rokov
         Hyderabad, India
     

    Cena člena poroty Karola Felixa:
  • Chen Qi Xuan, Wenzhou, Čína
  • KLIK !
         Chen Qi Xuan
         Wenzhou, Čína
     

    Cena členky poroty Evy Úradníkovej:
  • Michal Rozvadský, ZUŠ Trenčín, Slovensko
  • KLIK !
         Michal Rozvadský, 12 rokov
         Trenčín, Slovensko
     

    Cena členky poroty Janky Michalkovej:
  • Chen Xuan Ru, Shenzhen, Čína
  • KLIK !
         Chen Xuan Ru
         Shenzen, Čína
     

    Cena členky poroty Heleny Pekarovičovej:
  • Grigorovič Anastasija, Brest, Bielorusko
  • KLIK !
         Anastasija Grigorovič, 15 rokov
         Brest, Bielorusko
     

    Cena Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana Bratislava:
  • Xing Di Wu, Wenzhou, Čína
  • KLIK !
         Xing Di Wu
          Wenzhou, Čína
     

    Cena Vydavateľstva SOFA Bratislava:
  • Mikulová Veronika, ZUŠ Trenčín, Slovensko
  • KLIK !
         Veronika Mikulová, 13 rokov
         Trenčín, Slovensko
     

    Cena Literárneho informačného centra Bratislava:
  • Ilinjová Miroslava, ZŠ Okružná ul., Michalovce, Slovensko
  • KLIK !
         Miroslava Ilinjová, 12 rokov
         Michalovce, Slovensko
     

    Cena Mestskej knižnice v Želiezovciach:
  • Lakatos Szabina, ZŠ s vyuč. jaz. maďarským, Želiezovce, Slovensko
  • KLIK !
         Szabina Lakatos, 12 rokov
         Želiezovce, Slovensko
     

    Cena Johnson and Johnson:
  • Ribič Matic, Slovenske Konjice, Slovinsko
  • KLIK !
         Ribič Matic, 14 rokov
         Slovenske Konjice, Slovinsko
     

    Cena Ľudovej banky:
  • Styková Mária, ZUŠ Banská Bystrica, Slovensko
  • KLIK !
         Mária Styková, 12 rokov
         Banská Bystrica, Slovensko
     

    Cena Slovenskej sporiteľne:
  • Sarvašová Nina, ZUŠ Lučenec, Slovensko
  • KLIK !
         Nina Sarvašová, 15 rokov
         Lučenec, Slovensko
     

    Cena Tatrabanky:
  • Baďurová Katka, ZŠ Nerudova ul. Hlohovec, Slovensko
  • KLIK !
         Katka Baďurová, 14 rokov
         Hlohovec, Slovensko
     

    Cena riaditeľa Mestského kultúrneho centra v Hlohovci :
  • Mikulová Erika, ZŠ Rajecká Lesná, Slovensko
  • KLIK !
         Erika Mikulová, 14 rokov
         Rajecká Lesná, Slovensko
     

    Cena Jednoty dôchodcov na Slovensku v Hlohovci:
  • Lenártová Jana, ZUŠ Banská Bystrica, Slovensko
  • KLIK !
         Jana Lenártová, 14 rokov
         Banská Bystrica, Slovensko
     

    Cena občianskeho združenia
    EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC:
  • Kolišťaníková Michaela, ZŠ ul. A. Felcána Hlohovec, Slovensko
  • KLIK !
         Michaela Kolišťaníková, 15 rokov
         Hlohovec, Slovensko
     

    Čestné uznania:
     

    Mimoriadna cena pre 6 - 11 ročných:
  • Zhuang Yuan, Peking, Čína
  • Lampa Magdalena, Krakow, Poľsko
  • Csupák Viktória, Subotica, Srbsko a Čierna Hora
  • Marinko Simona, Subotica, Srbsko a Čierna Hora
  • KLIK ! KLIK !
         Zhuang Yuan, 10 rokov
         Peking, Čína
         Magdalena Lampa, 9 rokov
         Krakow, Poľsko
    KLIK ! KLIK !
         Viktória Csupák, 7 rokov
         Subotica, Srbsko a Čierna Hora
         Simona Marinko, 10 rokov
         Subotica, Srbsko a Čierna Hora
     

    Cena pre pedagóga:
  • Capovčák Miroslav,
    ZŠ Okružná ul. Michalovce, Slovakia.
    "Za tvorivé a kvalitné vedenie žiakov k používaniu náročnejších grafických techník v tvorbe knižnej značky."
  • Boros Gyorgy,
    Subotica, Serbia and Montenegro.
    "Za uplatnenie jednej z málo používaných grafických techník škrabaním v tvorbe knižnej značky."


  • TOP

     Designed by AMANET © 2005 - All rights reserved EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC ©  2005